עורכי דין - צור קשר

שם*:
מייל:
טלפון*:
הודעה:

התחברות עורכי דין


שכחתי את הסיסמה
אין לך חשבון עדיין? צור חשבון

שמור על קשר עורכי דין

דיני נזיקין arrow סיוע משפטי לנפגעי פעולות איבה
סיוע משפטי לנפגעי פעולות איבה
פעולות איבה קשורות לבין הנושאים הכאובים ביותר במדינה, ולכן הממשלה דואגת לפצות ולשמור על כל אדם שנפגע מפעולה שכזו. עם זאת, חשוב לזכור כי גם במקרים שכאלו קיימת ביורוקרטיה מסועפת אשר יכולה להתיש את הנפגע ואף תפחית מגובה הפיצויים אותם הוא עשוי לקבל. אם כן, מי הוא נפגע פעולות איבה על פי חוק וכיצד עורך דין מקצועי יכול לסייע?

נפגע פעולות איבה

הגדרת נפגעי פעולות האיבה רשומה בחוק באופן שאינו משתמע לשתי פנים ומתייחסת לכמה פרמטרים בסיסיים. במידה ואדם נפגע על ידי אויב מדינה, נשק של אויב מדינה, או שמא נפגע בשל השתייכותו למוצא אתני או לאומי, הוא מוגדר כנפגע פעולות איבה. כמו כן, במידה והפגיעה בוצעה על ידי ארגון טרור, היא כנראה תוגדר כפעולת איבה.

תגמולים ופיצויים

לאחר מקרה שכזה, יש צורך לפנות אל משרדי הממשלה, למלא את הטפסים הרלוונטיים ולחכות לקבלת אישור על הגדרה בתור נפגעי פעולות איבה. לאחר קבלת האישור שעשוי לקחת זמן מה, מגיע שלב הערכת המקרה והחלטה על גובה הפיצויים, אם בכלל. בנוסף להגדרת פעולת איבה, חשוב כי הנפגע יהיה אזרח ישראלי אך המקרה לא חייב לקרות בארץ בכדי שהפיצויים יכנסו לתוקף.

לאחר קבלת האישורים הללו, ביטוח לאומי ורשויות הממשלה השונות עשויים לפסוק על פיצויים שונים, ביניהם: דמי החלמה, טיפולי שיניים, החזר הוצאות על תרופות, החזר על אובדן כושר עבודה, החזר הוצאות על נסיעות לטיפולים בגין הפגיעה, ולעיתים עוד פיצויים נוספים.

עבודת עורך הדין

באמצעות עורך דין מקצועי המטפל בנפגעי פעולות איבה ניתן להגיע לכדי כמה תוצאות חיוביות. ראשית, עורך הדין אחראי לטפל בכל שלבי הגשת התביעה והטפסים לביטוח לאומי והמוסדות הרלוונטיים, כך שהאדם שנפגע לא יצטרך להסתבך יותר מדיי סביב כל הניירת הנדרשת לאישור המקרה. כמו כן, עורך דין מקצועי יסייע לנפגע להכיר את זכויותיו כאשר רבים מגלים שאף נפגע חרדה עשוי להיות מוגדר כנפגע לכל דבר ובכך לקבל את הפיצויים המגיעים לו מן המדינה.

בנוסף לזה, עורך דין מקצועי יסייע בקבלת הפיצויים על פי כל ההגדרות ויוודא כי כל הפיצויים המגיעים לנפגע יגיעו אליו. כמו כן, לאחר ווידוא קבלת הפיצויים, עורך הדין יפעל לשם הרמת גובה הפיצויים למקסימום על פי כל ההגדרות המעוגנות בחוק.

בכל שלב

חשוב לציין, כי עורכי דין מקצועיים המטפלים בנושאים של נפגעי פעולות איבה, יכולים לסייע רבות בכל שלב בהגשת התביעה, בין אם טרם הוגשה, במהלך מילוי הטפסים או אפילו אם נדחתה. בכל מקרה, ישנה אפשרות לקבל סיוע מקצועי ומתקדם אשר בקיא בפרטים ויכול להביא לכדי תוצאות חיוביות עבור הנפגע. כך, ניתן להקל משמעותית על התהליך, להביא לכדי תוצאות חיוביות במהלך הגשת הבקשה ואף קיימת אפשרות להרים באמצעות סיוע של עורך דין את גובה הפיצויים שמגיעים לנפגעי פעולות איבה.

 
Free Joomla Templates